Papierkový tester bazénovej vody 3v1 - 100 testov

Kód: P00377
NOVINKA 2024
1 hodnotenie
Značka: Nanobay
€7,80 / ks €6,50 bez DPH €7,80 / 1 ks
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
21.5.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

apierový tester vody v bazéne 3 v 1 - 100 testov v balení

Ide o najrýchlejší spôsob merania kvality vody v bazéne. Pomocou tohto testera môžete určiť koncentráciu chlóru, hodnotu pH a alkalitu vody. Všetky tieto informácie sú veľmi dôležité pre správnu údržbu vášho bazéna a zabezpečenie toho, aby ste sa kúpali v čistej vode.

Ako to funguje? Je to veľmi jednoduché. Stačí ponoriť testovací prúžok do vody v bazéne a počkať 90 sekúnd. Počas tohto času tester mení farbu podľa nameraných hodnôt. Každá farba potom zodpovedá rozsahu hodnôt, ktoré možno ľahko vyčítať z priloženej farebnej tabuľky. A voilá, máte výsledok!

špecifikácie

  • najrýchlejší spôsob merania
  • merania: ph, chlór, alkalita
  • jednoduché čítanie hodnôt
  • výsledok za niekoľko sekúnd
  • 100 meracích papierov v balení

Postup merania:
1. Zo skúmavky vyberte jeden testovací papierik a ihneď naskrutkujte uzáver späť na skúmavku.
2. Ponorte meracie časti papierika do vzorky vody na 2 sekundy. Prebytočnú vodu z pásu neodstraňujte (nevytriasajte).
3. Výsledky testu odčítajte do 90 sekúnd pri prirodzenom svetle na testovacej ploche držanej v blízkosti príslušnej farebnej tabuľky na štítku skúmavky.

pH
Je to indikátor, ktorý nám ukazuje, ako kyslá alebo zásaditá je voda v bazéne. Hodnota pH sa pohybuje od 0 do 14, pričom 7 je neutrálna hodnota. Nižšie hodnoty znamenajú kyslosť, zatiaľ čo vyššie hodnoty predstavujú zásaditosť. Voda v bazéne by mala mať ideálne pH 7,2 až 7,6, čo je pH sĺz, čím sa minimalizuje podráždenie očí a pokožky.

Chlór
Účel používania chlóru v bazénovej vode je jednoduchý: odstrániť a neutralizovať nežiaduce baktérie. Bez chlóru by voda v bazéne rýchlo obsahovala baktérie a vírusy, ktoré by mohli spôsobiť rôzne ochorenia, ako napríklad zápal stredného ucha media (otitis media) alebo dokonca niečo oveľa horšie, napríklad E. coli. Koncentrácia chlóru v bazénovej vode by sa mala zvyčajne pohybovať medzi 1,0 a 3,0 PPM

Alkalita vody
Ideálna hodnota je 80 až 120 ppm. Ak je hodnota nižšia, pH vody kolíše, čo môže viesť napríklad k poškodeniu niektorých bazénových zariadení. Naopak, príliš vysoká alkalita môže spôsobiť zakalenie vody a tvorbu vodného kameňa.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: